Infomøde om Ejby.dk
Kære borgere, foreninger, klubber, butikker, institutioner, erhvervsdrivende og andet godtfolk i Ejby.
Sidste år lancerede vi denne nye fælles hjemmeside / kommunikationsplatform. Ejby.dk er hele Ejbys hjemmeside.
Meningen med siden er, at alle med interesse i Ejby nemt og hurtigt – og på én fælles side – kan holde sig orienteret om, hvad der sker i Ejby, finde en håndværker, finde kontaktoplysninger til klubber og foreninger, se eventuelle jobopslag fra lokalområdet osv.
Vi vil derfor gerne invitere jer til et infomøde tirsdag d. 22. marts 2022 kl. 19 i Samlingssalen på Ejby Skole, hvor I kan høre mere om siden og blive klogere på, hvordan I bedst bruger den.
Vi håber at se rigtig mange.
Vh. Ejby Lokaludvalg


Forårsprogrammet for 3F Seniorklubben Ejby er klar
Så er der igen spændende ting på programmet hos 3F Seniorklubben Ejby. Glæd dig til alt fra musikalsk underholdning til sommerudflugt til Langeland.
Jul i Ejby
Den søde juletid nærmer sig, og juleshoppingen står for døren. Når du juleshopper i Ejby, får du en lodseddel, der kan resultere i en gave.
Borger- og byrådsmødet i Ejby
Mandag den 7. november afholdte byrådet i Middelfart Kommune åbent borger- og byrådsmøde i Ejby Hallen, og fremmødet var stort.